دسته 1, زیر دسته 1

شروع سال تحصیلی جدید از پانزدهم شهریور 1399

به گزارش خبرگزاری ایرنا، محسن حاجی میرزایی روز چهارشنبه در حاشیه ی جلسه ی هیات دولت دربارۀ بازگشایی مدارس در آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: وضعیت مناطق مختلف به گونه‌ای است که تغییر حالت از وضعیت‌های متفاوت مانند قرمز به زرد یا برعکس بسیار به هم نزدیک است، از این رو به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان کلاس‌های درس با رعایت سخت‌گیرانه‌ترین پروتکل‌های بهداشتی دایر می‌شود.

وی افزود: کلاس‌های درس با آغاز سال تحصیلی یعنی از روز شنبه (۱۵ شهریور) در همۀ مناطق با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دایر می‌شود.
دانش‌آموزان در گروه‌های زوج و فرد در مدارس حاضر می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: دانش‌آموزان در مدارس پُرجمعیت ناگزیر گروه‌بندی می‌شوند، گروهی از آن‌ها روزهای زوج و گروهی دیگر روزهای فرد آموزش خود را در مدارس ادامه می‌دهند.

حاجی میرزایی با بیان این که قاعدۀ اصلی برگزاری کلاس‌های درس به صورت حضوری است، گفت: پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه‌ای با هماهنگی وزارت بهداشت برای حفظ سلامت دانش‌آموزان اعمال می‌شود و همه در مدارس موظف به رعایت این پروتکل‌ها هستند.
وی ادامه یادآور شد: آموزش از راه دور برای روزهایی است که دانش‌آموزان در مدارس حضور ندارند، مدرسۀ تلویزیونی و آموزش مجازی برای روزهای آموزش غیر حضوری دانش‌آموزان هماهنگ شده است که برنامه‌هایی را برای همۀ پایه‌های تحصیلی تهیه کرده‌اند.
حاجی میرزایی عنوان کرد: دانش‌آموزانی که به تلویزیون و سامانۀ شاد دسترسی ندارند، آموزش آن‌ها از طریق تولید و توزیع بسته‌های خود آموز دنبال می‌شود، بنابراین هیچ دانش‌آموزی از تحصیل محروم نخواهد شد.
مدارس در صورتی تعطیل می‌شوند که ستاد مبارزه با کرونا حضور دانش‌آموزان را ممنوع کند

وی تاکید کرد که آموزش مجازی آغاز سال تحصیلی با این نوع آموزش در سال تحصیلی گذشته متفاوت است، آموزش مجازی در سال تحصیلی گذشته زمانی آغاز شد که دانش‌آموزان با معلمان خود آشنایی داشتند و دو سوم محتوای کتاب‌ها را نیز آموزش دیده بودند، اما با شروع آغاز سال تحصیلی آموزش باید به صورت حضوری دنبال شود.
وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: اگر برخی مناطق کشور با شیوع گستردۀ ویروس کرونا روبه رو شود، مدارس در صورتی تعطیل می‌شوند که ستاد ملی مبارزه با کرونا حضور دانش‌آموزان را ممنوع اعلام کند.

حاجی میرزایی با بیان این که ستاد ملی مبارزه با کرونا حضور دانش‌آموزان در هیچ منطقه‌ای را ممنوع اعلام نکرده است، گفت: بازگشایی حضوری مدارس براساس تصمیم این ستاد اجرایی می‌شود و هرگونه تغییر در وضعیت حضور دانش‌آموزان باز هم به نظر آن بازمی‌گردد.
وی توضیح داد که در حال حاضر مردم در مناطق قرمز به فعالیت‌های خود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه می‌دهند، همانطور که عزاداری حسینی با رعایت مقررات بهداشتی انجام شد، آموزش نیز دنبال می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش با یادآوری این که تعطیلی مدارس آثار مخربی را برای دانش‌آموزان به دنبال دارد، گفت: مدرسه کارکردهای متنوعی دارد، از این رو با تعطیلی مدارس جامعه متضرر می شود.

حاجی میرزایی افزود: خانواده، معلمان و دانش‌آموزان باید برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مواظبت‌های لازم را انجام دهند، دانش‌آموزان باید با پروتکل‌های بهداشتی و مراقبت از خود آشنا شوند، جامعه نمی‌تواند تعطیل شود چراکه دورنمای روشنی از پایان شیوع ویروس کرونا وجود ندارد.

به این محصول / مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید